بهترین آزمایشگاه در اصفهان

آزمایشات ارسالی آزمایشگاه پویش اصفهان
آزمایشات ارسالی
جولای 14, 2020
آزمایشگاه پویش اصفهان
آزمایشگاه پویش اصفهان
آگوست 15, 2020
بهترین آزمایشگاه در اصفهان

بهترین آزمایشگاه در اصفهان

آزمایشگاه چه کاری می‌کند و تاثیر انتخاب بهترین آزمایشگاه در اصفهان در کیفیت نتایج چیست ؟ و  چه تاثیری در درمان بیماری‌ها دارد ؟

در این متن به پرسش یک سوال مهم و بررسی پاسخ آن می‌پردازیم؛ آزمایشگاه چه کاری می‌کند؟

نقش مهم انجام آزمایش‌های گوناگون در درمان بیماری‌ها و روند آن چیست؟

با گذشت زمان و دگرگونی دنیا، بیماری‌های زیادی در سراسر جهان به وجود آمد که ابتلا به آن‌ها نیز بسیار راحت بوده و دور از انتظار نیست.

رخداد این بیماری‌ها می‌تواند به دلایل متفاوتی باشد ولی مسئله‌ی مهمی که برای درمان آن‌ها در نظر داشت و به بیان دیگر مرحله‌ی اول در روند درمان تشخیص آن است.

حال به پاسخ سوال اصلی یعنی که در ابتدا پرسیده شد یعنی اینکه آزمایشگاه چه کاری می‌کند در اینجا پاسخ داده می‌شود. آزمایشگاه‌ها مهم‌ترین تاثیر را در روند درمان و تشخیص نوع بیماری می‌گذارند؛

انجام آزمایش‌های لازم که توسط پزشک معالج تجویز می‌شود  در آزمایشگاه پویش باعث پی بردن به وجود بیماری و میزان شدت و پیش‌روی آن می‌شود.

همچنین در طول درمان یک بیماری انجام آزمایش‌های مختلف می‌تواند مشخص کند که آیا درمان نتیجه داشته است یا نه.

البته انجام آزمایش فقط برای پی بردن به بیماری نبوده و می‌تواند در زمینه‌ی مختلف صورت گیرد. بطور کلی آزمایش یک راه ویژه و مطمئن برای تشخیص تغییرات و اتفاقات رخ داده در بدن است.

 

سوال دیگری که ممکن است پیش بیاید این است که، یک کارشناس آزمایشگاه چه کاری می‌کند؟

کارشناسان آزمایشگاه و تکنسین‌های بهترین آزمایشگاه در اصفهان  اقدامات اصلی را جهت انجام آزمایش‌های گوناگون انجام می‌دهند؛

جمع آوری نمونه‌های آزمایشی گوناگون از جمله خون و یا ادرار و انجام آزمایش‌های لازم روی آن‌ها، از جمله اقداماتی است که توسط کارشناسان آزمایشگاهی انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که این آزمایشات ممکن است بارها انجام شود. برای انجام آزمایش‌های مختلف از دستگاه‌های کامپیوتری و اتوماتیک استفاده شده تا نتایج دقیقی به دست آید.

از جمله دیگر اقدامات آزمایشگاه‌ها و کارشناسان مشغول در آن، به دست آوردن و ثبت نتایج حاصل از آزمایش‌ها و اطلاع آن به مراجعه‌کنندگان می‌باشد.

انجام آزمایشات لازم توسط آزمایشگاه‌ها باعث تشخیص بیماری‌های رخ داده برای انسان‌ها می‌شود.

 

پنج نوع آزمایش خون که باید هر ساله انجام دهید و توسط بهترین آزمایشگاه اصفهان

 

چرا انجام سالیانه آزمایش خون  در بهترین آزمایشگاه در اصفهان مهم است

انجام آزمایش خون برای شناسایی کمبود مواد غذایی و بیماریها سالانه ضروری است که شامل موارد زیر می شود:

آزمایش تیروئید

هورمون تیروئید نقش مهمی در تنظیم متابولیسم دارد – فرآیندی که سلولهای بدن از طریق آن مواد مغذی را به انرژی تبدیل می کنند – و در نتیجه به تنظیم دمای بدن، ضربان قلب و حتی عملکرد مغز کمک می کند.

بنابراین وقتی سطح هورمون تیروئید کاهش می یابد، بدن کند می شود. آزمایش خون برای میزان TSH حساس ترین آزمایش برای تعیین اینکه آیا کم کاری تیروئید دارید یا خیر. اکثر آزمایشگاه ها 0.45 – 5.00 mIU / L را به عنوان محدوده مرجع طبیعی برای TSH استفاده می کنند.

افراد که میزان TSH آنها بین 5.00 تا 9.99 mIU / L اغلب علائمی ندارند و در مرز کم کاری تیروئید قرار دارند، اما برخی از افراد علائم مخصوص کم کاری تیروئید را نشان می دهند اگر TSH شما در این حد باشد آزمایش دیگری به نام T4 انجام می شود. سطح پایین T4 معمولاً به این معنی است که از هورمون جایگزین تیروئید باید استفاده کنید.

 

مواد مغذی ضروری: آهن / فریتین، ویتامین D، ویتامین B12 و منیزیم

آهن، ویتامین D، ویتامین B12 و منیزیم برای عملکرد مطلوب بدن بسیار مهم هستند، اما معمولاً در یک معاینه و آزمایش خون معمولی بررسی نمی شوند.

بسیاری از افراد به دلایل مختلف دچار کمبود این مواد مغذی هستند، بنابراین ضروری است که این مقادیر را بررسی کنید و در صورت عدم مطلوب بودن آنها از مکمل استفاده کنید.

مکمل با هر یک از این مواد مغذی در هنگام کمبود افراد می تواند به طور کامل زندگی را تغییر دهد. بیماران بیشماری هستند که پیشرفت چشمگیری پس از مصرف این مکمل ها داشته اند.

 

آزمایش متابولیک کامل و شمارش کامل خون

این دو آزمایش خون در  بهترین آزمایشگاه در اصفهان   باید همیشه در مراقبت های اولیه سالانه انجام شود و می تواند اطلاعات زیادی را در مورد سلامت شما در اختیار قرار دهد.

این آزمایشات برای درک وضعیت الکترولیت و هیدراتاسیون فرد، عملکرد کلیه، عملکرد کبد و مقادیر سلول های خونی ضروری هستند.

این مقادیر همچنین در بیماریهای عفونی حاد یا مزمن، کم خونی یا مشکلات لخته شدن خون را مشخص کند.

 

4. نشانگرهای متابولیک: هموگلوبین A1c، گلوکز ناشتا و انسولین، چربی خون

نشانگرهای متابولیکی مانند اینها برای درک چگونگی پردازش مواد مغذی توسط فرد ضروری است.

در بیشتر ویزیت های مراقبت های اولیه و آزمایش خون سالانه، کلسترول و چربی و میزان گلوکز خون بررسی می شوند و اگر خوش شانس باشید،

آزمایش هموگلوبین A1c نیز در چک سالانه شما انجام خواهد شد در غیر اینصورت می توانید از پزشک بخواهید دستور انجام آن را به سایر آزمایشات شما اضافه کند.

5. نشانگرهای التهابی: hsCRP، هموسیستئین

نشانگرهای التهابی مانند اینها تقریباً هرگز در یک چکاپ مراقبت های اولیه معمولی بررسی نمی شوند.

hsCRP یک نشانگر التهابی است که می تواند وضعیت التهابی عمومی بدن شما را نشان دهد. حتی افزایش خفیف hsCRP با افزایش خطر مواردی مانند حوادث قلبی یا افسردگی همراه است.

حتی مقدار ناچیزی افزایش در این آزمایش خون  بهترین آزمایشگاه در اصفهان  می تواند بگوید که التهابی در بدن در حال رخ دادن است که باید مورد توجه قرار گیرد، اعم از آسیب های جسمی، استرس عاطفی، استرس اکسیداتیو، مسمومیت محیطی، آلرژی، کم تحرکی یا حساسیت های غذایی می تواند باشد.

هموسیستئین یک اسید آمینه است که برای پاکسازی نیاز به ویتامین B12 و فولات دارد. افزایش آن با بیماری هایی مانند سکته مغزی و خطر بیماری های قلبی را دارد. این نشانگر مهمی است که سعی می شود در صورت لزوم با مکمل ویتامین های B در محدوده مطلوب قرار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button