تولید و کشف واکسن ویروس کرونا

آزمایشگاه ارسالی با جوابدهی فوری
خدمات آزمایشگاه ارسالی با جوابدهی فوری
سپتامبر 1, 2020
جوابدهی آنلاین آزمایشگاهی
جوابدهی آنلاین آزمایشگاه و جواب به سوالات پیرامون مرتبط با کارهای آزمایشگاهی
اکتبر 6, 2020
تولید و کشف واکسن ویروس کرونا

تولید و کشف واکسن ویروس کرونا

واکسن کرونا

واکسن ها معمولاً قبل از ارسال به کلینیک نیاز به سال ها تحقیق و آزمایش  دارند ، اما دانشمندان در حال تلاش برای تولید واکسن ویروس کرونا تا سال آینده هستند. محققان در حال حاضر مشغول بررسی 36 واکسن در آزمایشات بالینی بر روی انسان و حداقل 90 واکسن پیش بالینی در حیوانات می باشند.

کار در ژانویه با رمزگشایی ژن SARS-CoV-2 آغاز شد. اولین آزمایشات ایمنی واکسن در ماه مارس شکل گرفت ، اما نتایج هنوز نامشخص است. برخی از آزمایشات با شکست روبرو می شوند و برخی دیگر ممکن است بدون نتیجه مشخص به پایان برسند. اما خبر خوب این است که تعدادی از این واکسن ها، در تحریک سیستم ایمنی بدن برای تولید آنتی بادی علیه ویروس کرون موثر واقع شدند.

 

 

تولید و کشف واکسن ویروس کرونا

تولید و کشف واکسن ویروس کرونا

 

چرخه تولید واکسن ، از آزمایشگاه تا کلینیک

آزمایش پیش بالینی : دانشمندان واکسن جدیدی را بر روی سلول ها آزمایش می کنند و سپس آن را به حیواناتی مانند موش یا میمون می دهند تا ببینند آیا پاسخ ایمنی ایجاد می کند یا خیر. ما 89 واکسن پیش بالینی در حال توسعه را تایید کرده ایم.

فاز 1 آزمایشات ایمنی: دانشمندان برای انجام آزمایش  و تعیین دوز و همچنین تحریک سیستم ایمنی ، واکسن را به تعداد کمی از افراد تزریق می کنند.

مرحله 2 آزمایشات گسترده: دانشمندان این واکسن را بر روی صدها نفر از جمله گروه های مختلفی مانند کودکان و افراد مسن ازمایش میکنند تا ببینند آیا واکسن در آنها متفاوت است یا خیر.  هدف از این آزمایشات افزایش ایمنی بدن و توانایی واکسن  در تحریک سیستم ایمنی بدن می باشد.

فاز 3 کارآزمایی : دانشمندان این واکسن را به هزاران نفر تزریق می کنند و در مقایسه با داوطلبانی که واکسینه شده اند، منتظر می مانند که چه تعداد از افراد مبتلا می شوند. این آزمایشات می تواند تعیین کند که آیا واکسن از ویروس کرونا محافظت می کند یا خیر. در ماه ژوئن ، F.D.A. گفت که یک واکسن ویروس کرونا باید حداقل ، از 50٪  افراد واکسینه شده  محافظت کند تا موثر شناخته شود.

تصویب زودرس یا محدود: چین و روسیه واکسن ها را بدون انتظار برای نتایج آزمایشات فاز 3 تصویب کرده اند. کارشناسان می گویند این روند عجولانه خطرات جدی دارد.

 

تصویب: تنظیم کنندگان در هر کشور نتایج آزمایش را بررسی می کنند و تصمیم می گیرند که واکسن را تأیید کنند یا نه. در طی همه گیری ، ممکن است واکسن قبل از تأیید رسمی ، مجوز استفاده اضطراری را دریافت کند. هنگامی که واکسن مجوز گرفت ، محققان با بررسی افرادی که این واکسن را دریافت می کنند، نظارت می کنند تا از ایمن و موثر بودن آن اطمینان حاصل کنند.

فازهای ترکیبی: یکی از راه های تسریع در تولید واکسن ترکیب فازها است. بعضی از واکسن های ویروس کرونا اکنون در مرحله آزمایش 1/2 قرار دارند ، به عنوان مثال ، که در آنها برای اولین بار بر روی صدها نفر آزمایش می شود.

در حال حاضر کلیه آزمایشات ویروس کرونا در آزمایشگاه ارسالی پویش انجام می گردد و این آزمایشگاه آماده ی ارائه تمامی خدمات آزمایشگاهی می باشد.

منبع: www.nytimes.com    

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button